Projekt Programko bo zahájený na základe úsilia mladých študentov informatiky zblížiť deti a dospelých s oborom informatiky. Ako detskí animátori sme si všimli, že záujem o oblasť IT je medzi mladými ľuďmi čoraz väčšia, zatiaľ čo prostriedky pre vzdelávanie mladých programátorov zostávajú obmedzené.

Výuka informačných technológií na školách už nie je dostačujúca pre študentov, ktorí majú záujem angažovať sa v tejto oblasti a tak sme pochopili, že je potrebné túto výuku vynahradiť a doplniť. A tak vzniklo Programko, projekt s účelom poskytovania finančne dostupného spôsobu výuky IT pre ľudí, ktorí by radi rozšírili svoje obzory v poli informačných a komunikačných technológií alebo hľadajú základy pre svoju budúcnosť v tomto obore.

V súčasnosti je odvetvie IT jedným z  najrýchlejšie sa rozrastajúcich technologických odvetví a dopyt pre programátorov či počítačových špecialistov sa rozrastá spolu s ním. Počítače sa stávajú každodennou zložkou života pre čoraz viac ľudí. V mnohých pracovných odvetviach je takmer nemožné vyhnúť sa interakcii s nimi.

Programovanie môže poslúžiť aj ako pomôcka pre učenie matematiky pre deti, ktoré uprednostňujú skôr vizuálnu alebo praktickú výuku pred počítaním príkladov na tabuli. Nie je teda divom, že záujem mladých ľudí o toto odvetvie narastá, rovnako ako aj záujem zlepšiť sa v oblasti technologickej gramotnosti. Schopnosť riadne pracovať s počítačom pomáha ľuďom aj mimo zamestnania v osobnom živote. Pre veľa ľudí sú však technológie veľkou neznámou a práca s nimi sa často krát zdá priam strašidelná. Cieľom našich kurzov je dokázať, že v skutočnosti tomu tak vôbec nie je a pri správnom použití môžu byť technológie výborným sluhom aj mimo zamestnania či školy.

Naša cieľová skupina sa nakoniec rozšírila aj na dospelých a dnes online kurzy Programka ponúkajú kurzy programovacích jazykov Java, Python, alebo Scratch, rovnako ako aj kurzy Excelu a kurzy tvorby webových stránok pre všetky vekové kategórie. V súčasnosti je k dispozícii 13 lektorov, každý z nich vyučený vo svojom obore. Kurzy prebiehajú formou online lekcií, počas ktorých lektor oboznamuje študentov s učivom, dohliada na cvičenia a odpovedá na všetky otázky študentov. Lekcie sú tak plne interaktívnym zážitkom, ktorý má za cieľ vytvoriť pohodlné prostredie pre oboznámenie sa s problematikou danej témy.

Ak majú študenti dodatočné otázky alebo narazili na problém mimo lekcie, naši lektori sú dostupní na konzultáciu aj mimo výukových hodín. Ak sa študentom nepodarí zastihnúť svojho lektora online, majú tiež k dispozícií naše bezplatné výukové videá, ku ktorým majú prístup všetci naši študenti.

Veríme, že do budúcnosti sa náš tím rozrastie o ďalších lektorov a budeme môcť ponúknuť aj kurzy iných programovacích jazykov. Našu ponuku plánujeme rozšíriť o kurzy programovacích jazykov C a C++, rovnako ako aj o kurzy práce s databázami či sieťovými systémami.

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné polia sú označené *

Odoslať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.