Python | Kreslenie s korytnačkou

138,00 

Na kurze Python – Kreslenie s korytnačkou sa žiaci zoznámia s úplnými základmi programovania. V tomto úvodnom kurze do jazyka Python sa budeme venovať kresleniu obrázkov a geometrických útvarov pomocou korytnačky. Na konci kurzu bude žiak nielen ovládať základy programovania, ale aj si dokonca vytvorí krásne diela, ktorými sa bude môcť pochváliť svojim kamarátom.

Úlohy sú jednoduché a zvládnu ich naozaj aj mladší žiaci. Korytnačka vie byť však aj náročnejšia a mnohokrát vie byť výzvou aj pre starších a skúsenejších študentov a dokáže byť dokonca nástrojom pre vytvorenie zložitých a prepracovaných obrazcov.

Detail kurzu

Počet hodín: 10 vyučovacích hodín (75 min.), 1x týždenne

Pre koho: žiaci 4. a 5. ročníka základných škôl a absolventi kurzu Scratch alebo žiaci 3. ročníka, ktorí sa už s programovaním stretli. Pre žiakov 5. ročníka, ktorí už majú skúsenosti s programovaním, odporúčame kurz Python 1.

Kapacita termínov: 4 – 5 účastníci

 

Vymazať

Popis

Python je veľmi jednoduchý a elegantný programovací jazyk, ktorého popularita stále viac a viac rastie. Svoje využitie nájde takmer v každej firme, napríklad aj giganti ako Facebook, Youtube alebo Google. Beží na viacerých platformách ako sú Windows, Linux alebo Mac. Toto prostredie je veľmi intuitívne a vhodné pre začínajúcich programátorov a vyučovanie na školách. Python je považovaný za univerzálny jazyk, ktorý je vhodný na tvorbu moderných aplikácií, vedecké výpočty, prácu s webovými službami alebo databázami.

  • Základné príkazy
  • Cyklus
  • Súradnice
  • Funkcie bez parametrov
  • Funkcie s parametrom
  • Generovanie náhodných čísel

Aktuálne bežiace termíny: – žiadne –

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Python | Kreslenie s korytnačkou”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Odoslať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.