Java 4 | Zdokonaľ sa v Jave

Absolvent kurzu Java 4 si rozšíri svoje vedomosti a detailnejšie porozumie niektorým oblastiam programovacieho jazyka Java. Tento kurz plynule nadväzuje na kurz Java 3 a preto je dobré, ak účastník kurz Java 3 absolvoval s nami alebo už má základné vedomosti z tohto programovacieho jazyka. Na prvých cvičeniach sa budeme venovať rozšíreniu vedomostí z objektovo orientovaného programovania a vysvetlíme si význam pojmov ako trieda Object, metóda toString, metóda equals či abstraktná trieda. Následne sa budeme venovať podrobnejšiemu rozdeleniu a práci s kolekciami List, Set a Map. Ukážeme si tiež jednoduchú prácu s dátumom a časom. V ďalšej časti kurzu sa sústredíme na rozšírenie vedomostí z oblasti tvorby používateľského rozhrania (GUI) a ukážeme si tiež prácu s chybami (výnimkami). Budeme tiež pracovať na vytváraní programov, ktoré budú vedieť sťahovať, čítať alebo zmeniť web stránku. Na konci kurzu sa zameriame na prácu s jednoduchou rekurziou a na algoritmické úlohy na zoraďovanie a triedenie prvkov. V rámci každej časti kurzu budeme riešiť zábavné úlohy, aby sme si danú problematiku vysvetlili a precvičili.

Detail kurzu

Počet hodín: 10 vyučovacích hodín (75 min.), 1x týždenne

Pre koho: žiaci 6. až 9. ročníka ZŠ alebo absolventi kurzu Java 3

Kapacita termínov: 4 – 5 účastníci

Viac info o kurze

 

Účastník kurzu dostane v cene kurzu učebnicu v PDF formáte, ktorá obsahuje vysvetlenie teoretických častí učiva a rovnako aj zbierku úloh z danej tématiky.

Aktuálne nie sú dostupné voľné termíny.

Popis

Java je jeden z najrozšírenejších programovacích jazykov vo svete. Jeho využitie je veľmi široké a tvoria sa pomocou neho nielen malé aplikácie ale aj veľké komplexné systémy. Pomocou programovacieho jazyka Java je tiež možné tvoriť Android aplikácie. Na prvý pohľad sa môže zdať, že Java je príliš komplikovaný jazyk. Na cvičeniach si ale ukážeme, že Java je programovací jazyk vhodný na kurzy programovania aj pre začínajúcich či mierne pokročilých programátorov, ktorí si potrebujú osvojiť základné princípy a pojmy zo sveta programovania.

  • Objektovo orientované programovanie (OOP) – opakovanie základných pojmov a vysvetlenie pokročilejších princípov – trieda Object, metóda toString, metóda equals, abstraktná trieda
  • Podrobnejšie rozdelenie kolekcií a práca s pokročilejšími kolekciami – List, Set, Map
  • Práca s dátumom a časom
  • Rozšírenie vedomostí z oblasti tvorby používateľského rozhrania – používanie tlačidiel, textových, zaškrtávacích a výberových polí a ďalších komponentov a programovanie rozmiestnenia jednotlivých prvkov v okne (layouts)
  • Práca s chybami (výnimkami) – vysvetlenie rozdielu medzi kontrolovanými a nekontrolovanými výnimkami (checked a unchecked exceptions), vyhodenie a spracovanie výnimky, tvorba vlastných výnimiek
  • Práca s HTML – programovanie rôznych úloh na sťahovanie, čítanie a zmenu web stránok v Jave
  • Rekurzia – programovací princíp, v ktorom metóda v programe volá “sama seba” – vysvetlenie princípu rekurzie a jej precvičenie na rôznych úlohách
  • Algoritmy triedenia prvkov – programovanie rôznych algoritmických úloh na zoraďovanie prvkov v poliach (bubble sort, selection sort, insertion sort, merge sort, quick sort)

Aktuálne bežiace termíny:

  • Od 29.9. do 1.12. | streda 16:00 – 17:15

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Java 4 | Zdokonaľ sa v Jave”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Odoslať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.